Kdo jsme

Církev jinak Uherské Hradiště

Jsme součástí Apoštolské církve, která je řádně registrována na Ministerstvu kultury.

Svým vyznáním se řadíme mezi evangelikální církve

V regionu Uherskohradišťska působíme od roku 1991, kdy byl založen sbor v Uherském Brodě a následně na jaře 2016 byl založen sbor i v Uherském Hradišti.

PROČ JINAK

Naším cílem není liturgie nebo zkoumání církevních dějin, ale srozumitelným způsobem přiblížit křesťanské hodnoty dnešnímu člověku.

Pod pojmem církev většinou chápeme kostely, svaté obrazy a náboženské obřady, kterým nemusíme rozumět. Proto naším cílem je být srozumitelnými pro dnešní generaci a přiblížit Boha těm, kteří ho nikdy nehledali.

Nedělní setkání je pro nás pouze jedno z mnoha míst, kde se snažíme rozvíjet naši víru a schopnosti každého jednotlivce. Během týdne probíhají různé aktivity, které jsou zaměřené na oblasti každodenního života. Můžete si s námi zasportovat, jít na výlet, posedět u kávy, atd.

VIZE

Věříme, že evangelium – dobrá zpráva o Ježíši – přináší svobodu do života každého člověka. Chceme, aby se tato dobrá zpráva o Ježíši dostala ke každému člověku našeho města a regionu.

Jelikož věříme v dary a potenciál, který je Bohem daný každému člověku, proto chceme, aby každý věděl, proč žije na této zemi. Nikdo okolo nás by se neměl cítit zbytečně. Pokud to jenom bude možné, chceme lidem pomoct objevit jejich dary a připravit je ke službě.

Nechceme ale působit jako velká nádoba, která pouze shromažďuje, ale naopak chceme lidi uvolňovat k jejich životnímu poslání. Dohromady chceme vytvořit celek, který proměňuje naše město a celý náš region skrze proměněné lidi.

KLÍČOVÁ HODNOTA

Jednou z klíčových hodnot našeho sboru je svoboda

A proto do „našeho vlaku“ můžete kdykoli nastoupit, ale kdykoli budete chtít, můžete také vystoupit. Vše je naprosto dobrovolné! Je to o Vašem rozhodnutí a hlavně je to o Vaší víře v Boha. My jsme zde jen proto, abychom Vám ji pomohli najít.

Rostislav Šiška
pastor církve